Jak to probíhá?

V bazénu vás uvítá naše paní recepční a nasměruje vás do šaten kde se převlečete a přijdete do bazénu jako kdekoli jinde.  První překvapení je teplota vody  která má cca 33-35 stupňů a tak je fyzicky vnímána jinak,  automaticky uvolňuje tělo a umožňuje, aby se v ní člověk cítil komfortně i bez pohybu.

Po úvodním uvítání a seznámení se v kruhu ve vodě vás uložíme na hladinu. Pro těžké nohy, máme nadlehčovací pásy, na techniky pod vodou máme pestrývýběr skřipců na nos.

Při prvních návštěvách se většinou začíná nad vodou, protahovacími a uvolňovacími technikami které stejně jako tempo postupu dál volím podle vašch potřeb.
Protahuje se tělo, rotují se klouby, pracuje se i s dechem a to vše v souladu s přirozeným rytmem vody. Uši jsou převážnou část pod vodou, což vás odřízne od hluku okolního světa. Už v této fázi dochází k velkému uvolnění a relaxaci, často se navodí stav blízko spánku a jen odpočíváte a vnímáte přijemně teplou vodu a její proudění, pohupování vln a hudbu díky reproduktorům umístěným i ve vodě. Při ponoření pod vodu si v další fázi užijete i prosvětlení vody podvodními reflektory.

135044

Pokud máte strach z vody, kontaktu či jiný problém s uvolněním se, je tato fáze opravdu pomalá a citlivá, formou pomalého seznamování a budování důvěry jak k vodě tak k tomu kdo s vámi pracuje.
Další návštěvy podle schopnosti uvolnění a vztahu k vodě pokračují užíváním si svobody pod vodou. První ponořování obličeje je pomalé a krátké, později se přechází i k delším pobytům pod vodou a zvyšuje se dynamika, často pracuji i s odloučením – postupným vypouštěním a ztrácením kontaktu.

77554_

V pokročilé fázi, kdy je již tělo plně uvolněné a odevzdváá se bez potřeby kontroly můžeme přejít i k hodně dynamickým prvkům kdy se práce mění spíše v tanec ve vodě, tělo se různě prohýbá, protáčí, rotuje ve vodě a odplouvá a zase připlouvá, plavete jako ryba či mořská řasa a voda vás obeplouvá, vlasy vlají v proudu. V této fázi se často dech již natolik zklidní, že jste schopni pod vodou vydržet nezvykle dlouho a pobyt pod hladinou přerušují jen krátké nádechy a momenty integrace kdy v přestávkách odpočíváte na vodní hladině.

132627

Podle vašich potřeb je součástí pokročlé fáze možnost práce embryonálními polohami, pomáhajícími uvolnit emoce a strachy vzniklé už v prenatálním či porodním období a zbavit se tak jejich negativního dopadu na současné prožívání života.

Každá seance končí integrací zážitků u stěny bazénu, s masáží krku a rukou, kdy si opět uvědomíte vlastní tělo a navrátíte se do běžného nadvodního světa obohaceni o nový zážitek radosti ze života a uvolnění. Následně si po převlečení můžete ještě poležet či posedět v místní odpočívárně. Místní bar vám nabízí široký sortiment občerstvení pro děti i dospělé.

135320133661

Sám se nechávám vést potřebou klienta a tím, co v aktuální okamžik přijde, od pouhého uležení a odpočinku na vodě až po dynamcké tango, naučené techniky intuitivně obohacuji o nové vlastní prvky a snažím se abyste si zážitek ve vodě dokanale užili.

Ve Juklíku nás bývá 5-7 dvojic, je též možné zažít si práci dvou terapeutů současně když je to potřeba. K našm společným radostem a úspěchům patří otevřenost, uvolnění a radost odcházejících klinetů i sdílení že zážitek ve vodě pro ně byl jedním z nejkrásnějších zážitků v životě vůbec.

Těším se na vás :)

Comment Feed

No Responses (yet)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.